Kataloğa katkıda bulunanlar*
Film programına katkıda bulunanlar**

1. Lida Abdul
2. Açık Radyo

Muntadas’ın katkısıyla

3. Anne(x)

Oda Projesi (Özge Açıkkol, Güneş Savaş, Seçil Yersel); Nakiye Boran, Gülsüm Çakır, Ece Eldek, Gülsün Karamustafa, Çağla Özbek & Merve Elveren ve aynı zamanda Gülçin Aksoy, Olcay Akyıldız, Pelin Başaran, Cemre Baytok, Kija Benford, Libia Castro, Aslı Duru, Balca Ergener, Yasemin Nur (Erkalır), Şifa Girinci, Beyhan Gültaşlar, Asako Iwama, Ayça İnce, Aslı Kıyak İngin, Bilge Kalfa, Ruken Kaplan, Burcu Serdar Köknar, Aysuda Kölemen, Aylin Önel, Didem Özbek, Nadin Reschke, Esra Sarıgedik Öktem, Anita Sezgener, Mürüvvet Türkyılmaz, Sibel Yardımcı, Yağmur Yıldırım, Katarina Zdjelar’ın katkılarıyla

4. Arahmaiani
5. Arazi Assembly

Zeynep Sıla Akıncı, Ruken Aydoğdu, Özge Çelikaslan, Leyla Keskin, Yelta Köm, Mezra Öner, Merve Gül Özokcu, Yıldız Tahtacı, Pelin Tan, Agit Ozdemir, Ekoloji Derneği ve GaiaEkoloji

ve Topological Atlas

Nishat Awan, Yelta Köm, Zahra Hussain, Lena Saraj, Ishita Sharma, Asim Rafiqui, Atelier Cartographique, İlke Şanlıer Yüksel; Laajverd, Zahra Malkani ve Second Practice’in katkılarıyla

6. atelier d'architecture autogérée
7. Pustaka Bergerak

Nirwan Ahmad Arsuka ve Pustaka Bergerak gönüllüleri işbirliğiyle

8. Atıf Akın
9. Adlaw Sang Mananagat Fisherfolks’ Day

Martha Atienza ve GoodLAND Association; Bantayan Adası ve komşu belediyelerin işbirliğiyle

10. Tarek Atoui
11. John Bell
12. Rustom Bharucha*
13. Bread and Puppet Theater

Clare Dolan, John Bell, Adam Cook ve Feride Eralp

Cengiz Özek’in katkılarıyla

14. Çiğdem Bugdaycı*
15. Lucien Castaing-Taylor ve Véréna Paravel**
16. Carlos Casas
17. Cooking Sections

Akgün İlhan, Anadolu Meraları, Burçin Çıngay, Itri Levent Erkol, Melisa Bal, Mustafa Avcı ve Gülinler’in katkılarıyla

18. Crip Magazine

Eva Egermann; Elif Aybaş, Dilan Aydemir, Mel Baggs, İpek Burçak, Eli Clare, Theresia Degener, Çınar Eslek, Kaan Göncü, Lana Grahek, Matthias Julian, Atelier Normalno, Alyson Patsavas, Araya Rasdjarmrearnsook, Jo Spence, Merhaba! Spektrum, Pelin Tan, Tuğçe Tuna ve Sibel Yardımcı’nın katkılarıyla

19. Danarto dkk

Julian Abraham ‘Togar’ (sanatçı, müzisyen) / Saleh Husein (sanatçı, müzisyen) /  Sakdiyah Ma’ruf (stand-up komedyeni) / Anissa Rahadiningtyas (sanat tarihçisi) / HS Hairus Salim (yazar, yayıncı) / Tamarra (sanatçı) / Hyphen — (Ratna Mufida, Akmalia Rizqita “Chita”, Grace Samboh ve Rachel K. Surijata’dan oluşan araştırma grubu)

20. Devenir Universidad

Ursula Biemann, Hernando Chindoy Chindoy, Maria-Belen Saez de Ibarra, Waira Jacanamijoy, Flora Marcas, Ivan Vargas

21. Disobedience Archive [Ders Bitti]

Marco Scotini ve Can Altay

22. Övül Ö. Durmuşoğlu*
23. Dumpling Post

Hrant Dink Vakfı ve 23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı (Neslihan Koyuncu Bali, Nayat Karaköse, Aslı Yolcu)

Shahidul Alam, Erdem İlgi Akter, Levon Bağış, Ulaş Bayraktar, Gaye Boralıoğlu, Elvan Uysal Bottoni, Fethiye Çetin, Civan Er, Yıldız Horata, Sevilay Refika Kadıoğlu, Banu Karaca, Karin Karakaşlı, KAMER Foundation, İhsan Karayazı, Ercan Kesal, İoanna Kuçuradi, Kırkayak Kültür, Piyale Madra, Quin Minassian, Ceren Oykut, Yasemin Özcan, Sibil Çekmen, Silva Özyerli, Sibel Cuniman Pinto, Özge Samancı, Meri Çevik Simyonidis, Ohannes Şaşkal, Güneş Terkol, Takuhi Tovmasyan, Aylin Yazıcıoğlu, Serra Yılmaz, TUNCA ve Zafer Yenal’ın katkılarıyla

24. Greg Dvorak*
25. École du soir in Istanbul: Archives sonores de la litérature noire

Convened by Christian Nyampeta, in close collaboration with Centre d’art Waza, Lubumbashi, and featuring contributions from an evolving group of guests and collaborators in Istanbul, Kigali and Lubumbashi, and within and beyond the Africa Cluster of Another Roadmap School (ARAC)

26. Marcelo Expósito**
27. Feminist Memory Project

Nepal Picture Library

28. Ângela Ferreira
29. Footsteps

Omar Berakdar ve Çiğdem Öztürk

30. INLAND

Yerküre Kooperatifi ve Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği işbirliğiyle

31. Green Papaya

Lesley-Anne Cao, Iris Ferrer, Noberto Roldan, Touki Roldan, Jel Suarez, Yuji de Torres, Dominic Zinampan

NPAA (United Progressive Artists and Architects) ve PİST (Interdisciplinary Project Space İstanbul)

32. Anamika Haksar**
33. Newell Harry
34. David Harvey*
35. Taloi Havini
36. Heidrun Holzfeind**
37. Fang-tze Hsu**
38. INTERPRT

Nabil Ahmed, Olga Lucko, Svitlana Lavrenchuk, Filip Wesolowski ve Craig Sinclair

39. Hem Zemin / Hem Zaman

Merve Elveren & Çağla Özbek; Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi işbirliğiyle ve Ayşe Düzkan, Merve Kaptan, Zeynep Sayın, Dilek Winchester ve Çatlak Zemin’in katkılarıyla

40. Lamia Joreige
41. Elif Kamışlı*
42. Payal Kapadia**
43. Gülsün Karamustafa
44. Hassas Sesler Sözlüğü

Elif Öner & Evrim Kavcar

45. KONDA Araştırma ve Danışmanlık
46. Renato Leotta
47. Charles Lim ve Simryn Gill
48. Mariah Lookman 

Tümata grubundan Kanıkey Güvenç Akçay (Ceng), Halime Atalay (İstanbul Kemençesi) ve Faysal Macit’in (Bendir ve Tabla) işbirliğiyle

49. Michael Marder*
50. Ruth McDougall*
51. Angela Melitopoulos ve Kerstin Schroedinger
52. Alice Miceli
53. Migrant Ecologies Projects**

Lucy Davis; Zai Tang, Kee Ya Ting, Daniel Hui ve Design Studio CROP ile

54. Carl Mika*
55. Nakamura Yuta
56. Mark Nash ve Vladimir Seput**
57. Our-history-is-not-found-in-a-book

Don Marcelino López Juménez, Doña Roberta Pino Mis ve Yucátan, Meksika’dan pek çok zanaatkâr ile ve Laura Anderson Barbata’yla işbirliğiyle

58. Nguyên Trinh Thi**
59. Marian Pastor Roces*
60. Zozan Pelivhan*
61. Maria Puig de la Bellacasa*
62. Pere Portabella**
63. Pathshala South Asian Media Institute
64. Şiir Hattı

Süreyyya Evren, Mehmet Said Aydin, Donat Bayer, Zeliha B.Cenkci, Sevinç Çalhanoğlu, Cevat Çapan, Ersun Çıplak, Devrim Dirlikyapan, Haydar Ergülen, Mehmet Erte, Cem Kurtuluş, Bejan Matur, Mustafa Erdem Özler, Gonca Özmen, Anita Sezgener, Neşe Yaşın, Nâzım Hikmet, Faiz Ahmed Faiz ve Salima Hashmi

65. Pratchaya Phinthong; Chairat Polmuk ile
66. Araya Rasdjarmrearnsook
67. Ella Raidel**
68. Lisa Rave**
69. Riar Rizaldi**
70. SAHA Studio
71. Tita Salina ve Irwan Ahmett
72. Ritu Sarin ve Tenzing Sonam**
73. Shapono

Yanomami Owe Mamotima projesi katılımcıları, Sheroanawe Hakihiiwe ve Laura Anderson Barbata

74. Lieko Shiga
75. Sim Chi Yin
76. Ahmet Öğüt ve Silent University ekibi (Yelta Köm, Pelin Tan, Amal Jibril, Suha Nabhan)

Kunstverein in Hamburg işbirliğiyle

77. Catarina Simão

Camilo de Sousa, Isabel de Noronha, Enoque Mate, José Baptista ve Moira Forjaz’ın katkılarıyla

78. Yehwan Song
79. Sriwhana Spong
80. Orkan Telhan
81. Kuşlar ne düşünüyor?
82. Chikako Yamashiro**
83. Yee I-Lann

Omadal Island Bajau ve Sama DiLaut (Sulu and Celebes Seas) dokumacıları işbirliğiyle: CT Aturdaya, Darwisa Binti Omar, Kinnuhong Binti Gundasali, Koddil Binti Tamunang, Noraidah Binti Jabarah, Roziah Binti Jalalid, Sanah Binti Belasani ve film yapımcısı Andy Chia Chee Shiong

Bu liste, 17. İstanbul Bienali’nin kompost süreci dönüşmeye ve büyümeye devam ederken kesintisiz güncellenen canlı bir listedir.

Yukarı
madebycat ®