16. İstanbul Bienali ile eşzamanlı gerçekleşen etkinliklerin listesidir. Etkinlikler, açılış tarihlerine göre sıralanmıştır.

BORUSAN CONTEMPORARY

Karma sergi: Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde II
14/09/2019 – 08/03/2020
Küratör: Necmi Sönmez
Sanatçılar: U-Ram Choe, Roman Signer, Hans Kötter, Ayşe Erkmen, Chen Jiagang, Ricardo van Steen, Axel Hütte, Jerry Zeniuk, Ola Kolehmainen, Merve Şendil, Niko Luoma, Kalliopi Lemos, Marina Zurkow, Wang Sishun, Erdal İnci, Robert Mapplethorpe, Ruby Anemic, Domingo Milella, Brigitte Kowanz, Dominic Harris, Lynn Davis, Beat Zoderer, Allard Van Hoorn, Ulrich Erben, Boomoon, Hector Zamora, David Drebin, Charles Xelot, Michael Wolf, Miru Kim, Ekrem Yalçındağ, Universal Everything

Kişisel sergi: Impermanence
14/09/2019 – 23/08/2020
Yalnızca hafta sonları, 10.00-19.00
Küratör: Kathleen Forde
Sanatçı: Bill Viola

Baltalimanı Hisar Cd. Perili Köşk No: 5, Rumelihisarı, Sarıyer
borusancontemporary.com

İSTANBUL MODERN

Koleksiyon sergisi: Şimdinin Peşinde
23/05/2018 – TBA
Küratör: Levent Çalıkoğlu
Sanatçılar: Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş, Peter Anders, Mehtap Baydu, Ramazan Bayrakoğlu, Sabri Berkel, Taner Ceylan, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, İpek Duben, Olafur Eliasson, İnci Eviner, Mehmet Güleryüz, Balkan Naci İslimyeli, Hüsamettin Koçan, Azade Köker, Maro Michalakakos, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Angel Otero, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, TUNCA, Ömer Uluç, Zhan Wang, Nil Yalter, Jérôme Zonder

Kişisel sergi: İki Arşiv, Bir Seçki: Ara Güler’in İzinde İstanbul
29/05 – 17/11/2019
Küratör: Demet Yıldız
Sanatçı: Ara Güler

Kişisel sergi: Sen Söyle
06/09/2019 – 02/02/2020
Sanatçı: Canan Tolon

Salı-Cumartesi, 10.00-18.00; Perşembe, 10.00-20.00; Pazar, 11.00-18.00

Asmalımescit Mh. Meşrutiyet Cd. No: 99, Beyoğlu
istanbulmodern.org

ELGİZ MÜZESİ

Heykel sergisi: 11. Teras Sergisi “Dünya’da Hayat Var mı?”
21/06 – 03/11/2019
Sanatçılar: Arif Çekderi, Aslı İrhan, Berkay Buğdanoğlu, Büşra Kölmük, Can Alpan, Caner Şengünalp, Cemre Demirgiller, Ceylan Dökmen Sakin, Çağdaş Erçelik, Duygu Deniz Bilgin, Esra Ekşi, Furkan Depeli, Gönül Nuhoğlu, Gözde Can Köroğlu, Gülnur Kılıç, Güzide Çalışal, Halil Daşkesen, İmdat Avcı, Işıl Kapu Özsakabaşı, Lale Altunel, Levent Ayata, Lidya Wassmuth, Merve Nur Okumuş, Muhammed Hanifi Zengin, Muzaffer Tuncer, Neslihan Pala, Özgür Mehmet Sakallı, Kemal Özkan Arslan, Tuncay Koçay, Yıldız Güner

Kişisel sergi
22/10/2019 – 11/01/2020
Sanatçı: Nilüfer Ergin

Karma sergi: Elgiz Koleksiyonu’ndan Yeni Seçki “Varlığın İzdüşümü”
09/07 – 21/09/2019
Sanatçılar: Abdurrahman Öztoprak, Abidin Dino, Ahmet Oran, Alexander Liberman, Ali İsmail Türemen, Candeğer Furtun, Donald Baechler, Emmanuel Bornstein, Ergin İnan, Fahrelnissa Zeid, Fernando Canovas, Gilbert & George, Habip Aydoğdu, Jorge Pardo, Kemal Önsoy, Nejad Devrim, Rebecca Horn, Richard Prince, Stephan Balkenhol, Stephen Dean, Thomas Struth, Wang Xiaoshuang

Panel ve kokteyl: Sanatın Yedinci Kıtayı Değiştirmekteki Sorumluluğu ve Gücü
12/09/2019, 15.00-17.00
Düzenleyen: Elgiz Müzesi & The Klosters Forum
Katılımcılar: Prof. Alex David Rogers, Hakan Bulgurlu, Markus Reymann
Mekân: Beybi Giz Plaza, Maslak, İstanbul
theklostersforum.com

Karma sergi: Gaia’nın Bin Adı Var
13/09 – 12/10/2019
Düzenleyen: Elgiz Müzesi & İtalyan Kültür Merkezi
Küratör: Tara Londi

Salı-Cuma, 10.00-17.00; Cumartesi, 10.00-16.00

Maslak Mh. Maslak Meydan Sk. Beybi Giz Plaza, Sarıyer
www.elgizmuseum.org

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ANAMED

Arşiv sergisi: Arşivin Belleği: Marcell Restle’nin Anadolu Araştırmaları
25/06 – 01/12/2019
Salı-Cumartesi, 10.00-18.30
Pazar, 12.00-18:30
Küratörler: Lioba Theis, Su Sultan Akülker, Caroline Mang
Mekân: anamed Galerisi

Koç Üniversitesi anamed, İstiklal Cd. No: 181, Beyoğlu
anamed.ku.edu.tr

KALE TASARIM VE SANAT MERKEZİ

Kişisel sergi: Organik Yüzeyler
25/07 – 21/09/2019
Sanatçı: Attila Galatalı

Arap Cami Mh. Hediye Sk. No: 6, Beyoğlu
www.kaletasarimsanatmerkezi.org

ADALAR DENİZLE YAŞAM VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

Karma sergi: Derin Akıntı
25/08 – 22/09/2019
Her gün, 09.00-16.00
Düzenleyen: Özge İnal
Sanatçılar: Alper Aydın, Hera Büyüktaşçıyan, Sibel Horada
Mekân: Heybeliada Ruhban Okulu, Ümit Tepesi No: 5, Heybeliada, Adalar
adysk.org

BALLON ROUGE COLLECTIVE

Kişisel sergi: İyi Yaşam için İyi Beslenme (Compre Chatarra)
01/09 – 05/10/2019
Salı-Cumartesi, 12.00-18.00
Küratör: Nicole O’Rourke
Sanatçı: Carmen Argote
Mekân: Şahkulu Sk. No: 15 Galata, Beyoğlu
ballonrougecollective.com

ADAHAN -1 GALERİ

Karma sergi: Toz Nereye Birikir
03/09 – 30/09/2019
Küratör: Derya Kazan
Sanatçılar: Tarık Ceddi, Burak Eren Güler, Derya Kazan, Muhittincan, Ezgi Vural

Karma sergi: Adahan Seferi
05/10 – 31/10/2019
Küratör: Sven Nowak
Sanatçılar: Jens Emde, Renate Geiter, Işıl Gönen, Annette Grinda, Didem Kavuzlu, Katja Kempe, R.J. Kirsch, Ela Mergels, Jo Pellenz, Ursula Traschütz

Her gün, 10.00-19.00

Asmalımescit Mh. Meşrutiyet Cd. General Yazgan Sk. No: 14, Şişhane, Beyoğlu

ANNA LAUDEL GALLERY

Karma sergi: İntergalaktik
03/09 – 20/10/2019
Salı-Cumartesi, 12.00-19.00
Pazar, 12.00-18.00 ya da randevu ile
Küratör: İpek Yeğinsü
Sanatçılar: Ali Miharbi, Ali İbrahim Öcal, Alper Derinboğaz, Beyza Boynudelik, Ekin Su Koç, Emin Mete Erdoğan, Horasan, İrem Tok, Meltem Sırtıkara, Merve Şendil, Özcan Saraç, Şafak Çatalbaş

Bankalar Cd. No: 10, Karaköy, Beyoğlu
annalaudel.gallery

BİLSART

Karma sergi: Soyut Yalanlar (Bölüm 1)
03/09 – 14/09/2019
Küratör: Aslı Seven
Sanatçılar: Huo Rf & Abdi Cadani

Kişisel sergi: Arkadaşlarla Bir Akşam Yemeği
18/09 – 28/09/2019
Küratör: Aslı Seven
Sanatçı: Kadir Kayserilioğlu

Salı-Cumartesi, 10.00-18.00

Evliya Çelebi Mh. Kıblelizade Sk. No: 5/A, Beyoğlu
bilsart.com

BÜROSARIGEDİK

Kişisel sergi: Oyun
03/09 – 03/10/2019
Her gün, 10.00-18.00
Sanatçı: Erdil Yaşaroğlu
Mekân : Yapı Kredi bomontiada, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Merkez Mh. Silahşör Cd. Birahane Sk. No: 1, Şişli

Video projesi: Tahtakale
05/09 – 05/10/2019
Her gün, 11.00-18.00
Sanatçı: Ergin Çavuşoğlu
Mekân: Mebusan 25, Meclis-i Mebusan Cd. No: 25, Tophane, Beyoğlu

Video projesi: Ben Amerika’dan nefret ediyorum, Amerika benden nefret ediyor
05/09 – 05/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-18.00
Düzenleyen: Merdiven Art Space
Sanatçı: Vahap Avşar
Mekân: Mebusan 25, Meclis-i Mebusan Cd. No: 25, Tophane, Beyoğlu

Kişisel sergi: Open Studio
05/09 – 14/09/2019
Her gün, 10.00-18.00
Sanatçı ile açık gün: 12/09/2019, 10.00-18.00
Sanatçı: Gülsün Karamustafa
Mekân: Gülsün Karamustafa’nın Atölyesi Kazancı Selim Sk. No: 8, Balat, Fatih

SALT

Kişisel sergi: Mutluluk Resimlerimiz
03/09 – 29/12/2019
Salı-Cumartesi, 10.00-20.00; Pazar, 12.00-18.00
Küratörler: Amira Akbıyıkoğlu (SALT), Ahu Antmen
Sanatçı: Nur Koçak

SALT Beyoğlu, İstiklal Cd. No: 136, Beyoğlu
SALT Galata, Bankalar Cd. No: 11, Beyoğlu
saltonline.org

DAİRE SANAT

Kişisel sergi: Muhabbet, Kehanet, Saadet
04/09 – 03/11/19
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Sanatçı: CANAN

Akarsu Cd. Şimşirci Sk. Santral Apt. No: 11, Cihangir
dairesanat.com

LEICA GALERİ İSTANBUL & ARA GÜLER MÜZESİ

Sergi: Oyuklar ve Höyükler: Göbekli Tepe’ye Bir Bakış
04/09 – 15/12/19
Salı-Pazar, 11.00-18.00
Sanatçılar: Ara Güler, Sinem Dişli

Yapı Kredi bomontiada | Eski Bira Fabrikası, Merkez Mh. Birahane Sk. No: 1, Bomonti, Şişli

GAMA GALLERY

Kişisel sergi: Fall in Red
04/09 – 21/09/2019
Salı-Cumartesi, 13.00-19.00
Küratör: Ayça Okay
Sanatçı: Meral Yıldız

Turnacıbaşı Cd. No: 21, Beyoğlu
gamagallery.com

ÖKTEM AYKUT

Kişisel sergi: Mekânsal Durumlar
04/09 – 09/11/2019
Salı-Cumartesi, 12.00-19.00
Sanatçı: Sinan Logie
Mekân: Ark Kültür, Batarya Sk. No: 2, Cihangir, Beyoğlu

Kişisel sergi: Yaşamı Beklerken
06/09 – 05/10/2019
Salı-Cumartesi, 12.00-19.00
Sanatçı: Aret Gıcır
Mekân: Öktem Aykut, Aybastı Sk. No: 3, Şişhane

Kişisel sergi: Asefali Üzerine Dört Beş Çalışma
10/10 – 09/11/2019
Salı-Cumartesi, 12.00-19.00
Sanatçı: Francesco Albano
Mekân: Öktem Aykut, Aybastı Sk. No: 3, Şişhane
oktemaykut.com

ARTSÜMER

Kişisel sergi: Organ Panic
05/09 – 12/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Sanatçı: Bahar Yürükoğlu

Kemankeş Mh. Mumhane Cd. No: 46-50/1, Karaköy
artsumer.com

SEVİL DOLMACI ART GALLERY

Kişisel sergi: Sessizliğin İçinden
05/09 – 05/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.30-19.00
Sanatçı: Şahin Demir

St Regis Hotel -1. Kat, Mim Kemal Öke Cd. No: 35, Teşvikiye
sevildolmaciartgallery.com

SEVİL DOLMACI SANAT DANIŞMANLIĞI

Kişisel sergi: Biz Doğduğumuzu Unuttuk
09/09 – 25/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.30-18.00
Küratör: Javier Mejia
Sanatçı: Rafael Gomez Barros

Maçka Cd. Narmanlı Apt. No: 24/32, Teşvikiye
sevildolmaci.com.tr

X-IST

Kişisel sergi: All Work and No Play
05/09 – 19/10/2019
Salı-Cumartesi, 10.30-19.30
Sanatçı: Murat Palta

Juma Binası, Kemankeş Karamustafa Paşa Mh. Mumhane Cd. No: 50 K: 2, Beyoğlu
artxist.com

ART ON ISTANBUL

Karma sergi: Parça Bütün II
04/09 – 26/10/2019
Salı-Cumartesi, 10.00-19.00
Küratör: Gökşen Buğra
Sanatçılar: Guido Casaretto, Canan Dağdelen, Şakir Gökçebağ, Nuri Kuzucan, Seçkin Pirim

Hanif Binası, Asmalı Mescit Mh. Meşrutiyet Cd. Oteller Sk. No: 1/A, Beyoğlu
artonistanbul.com

PG ART GALLERY

Kişisel sergi: Anıtsal Tahribat
05/09 – 04/10/2019
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Sanatçı: Hasan Pehlevan

Firuzağa Mh. Çukurcuma Cd. No: 40/1, Beyoğlu
pgartgallery.com

C.A.M. GALERİ

Kişisel sergi: Olamadığım Adamlara Mahsustur
05/09 – 05/10/2019
Salı-Cumartesi, 10.30-18.30
Sanatçı: Sinan Tuncay

Çukurcuma Cd. No: 38/A, Çukurcuma, Beyoğlu
camgaleri.com

LABİRENT SANAT GALERİSİ

Kişisel sergi: Bütünleşme– Çözülme
05/09 – 19/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Küratör: Gülben Çapan
Sanatçı: Sefa Çakır

Asmalı Mescit Mh. Sofyalı Sk. No: 22 K: 1, Beyoğlu
labirentsanat.com

MİXER

Kişisel sergi: Biz Bu Değiliz, Bu Bizden Geriye Kalan
05/09 – 12/10/2019
Artist: Ali Şentürk

Karma fotoğraf sergisi: Lens’19 “Denemeler”
17/10 – 30/11/2019
Küratör: Sena Çakırkaya
Sanatçılar: Barbara - Zafer Baran, Kerem Ozan Bayraktar, Melis Cantürk, Orhan Cem Çetin, Görkem Ergün, Baha Gelenbevi, Ahmet Öner Gezgin, Cemil Batur Gökçeer, Ege Kanar, Sabit Karamani, Zeynep Kayan, Şahin Kaygun, Cansu Korkmaz, Aslı Narin, Selen Solak, Selim Süme, Sergen Şehitoğlu, Yusuf Murat Şen, Sencer Vardarman

Salı-Cumartesi, 11.00-19.00

Kemankeş Mustafa Paşa Mh. Mumhane Cd. No: 46-50 K: -1 ve 0, Tophane, Beyoğlu
mixerarts.com

SANATORIUM

Kişisel sergi: Kayalar ve Rüzgarlar, Mikroplar ve Kelimeler
05/09/2019 – 13/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Küratör: Kevser Güler
Sanatçı: Kerem Ozan Bayraktar

Kemankeş Mh. Mumhane Cd. Laroz Han No: 67/A, Karaköy, Beyoğlu
sanatorium.com.tr

THE PILL

Kişisel sergi, performans: Denizens
05/09 – 26/10/19
Sanatçı: Leylâ Gediz (misafir sanatçı Deniz Pasha ile)
Performans : 05/09/2019, 18.30; 12/09/2019,15.00; 12/09/2019, 17.00

Kişisel sergi: Böyle oldu
31/10 – 21/12/19
Küratör: Suela J. Cennet
Sanatçı: Daniel Otero Torres
Salı-Cumartesi, 10.00-18.00

Ayvansaray Mh. Mürselpaşa Cd. No: 181, Balat
thepill.co

MERDİVEN ART SPACE

Kişisel sergi: The Missing T
05/09 – 05/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00- 18.00
Sanatçı: Ahmet Öğüt
Mekân: Merdiven Art Space, Murat Han, Meclis-i Mebusan Cd. No: 31 K: 1, Fındıklı, Beyoğlu

Karma sergi: Winter is Coming
05/09 – 05/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00- 18.00, 11.00-18.00
Sanatçılar: Halil Altındere, Şener Yılmaz Aslan, Osman Bozkurt, Fulya Çetin, Mehmet Dere, Erdal Duman, Fırat Engin, Leyla Emadi, Didem Erbaş, Berat Işık, Ferhat Özgür, Kerim Zapsu
Mekân: Mebusan 25, Meclis-i Mebusan Cd. No: 25, Tophane, Beyoğlu
merdivenartspace.com

THE CIRCLE

Karma sergi ve panel: gemss Genç Mimarlar Seçkisi ve Sergisi
05/09 – 12/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.30-17.30
Küratör: Sait Ali Köknar
Katılımcılar: Alper Derinboğaz, Bihter Çelik, Birge Yıldırım Okta, Burak Pekoğlu, Büşra Al, Cihan Sevindik, Evren Başbuğ, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Ilgın Avcı, Melike Altınışık, Oral Göktaş, Ramazan Avcı, Sevince Bayrak, Zuhal Kol

Tomtom Mh. Kumbaracı Yokuşu Tercüman Çıkmazı No: 16/1, Beyoğlu
circle-o.com

PİLOT GALERİ

Kişisel sergi: Close-Up
06/09 – 12/10/2019
Tuesday-Saturday, 10.30-18.30

Artist: İrem Tok Sıraselviler Cad. No: 85/A, Beyoğlu
pilotgaleri.com

PI ARTWORKS

Kişisel sergi: Ankara-İstanbul
03/09 – 30/09/2019

Salı-Pazar, 10.00-17.00
Sanatçı: Osman Dinç

Mekân: MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Tek Kubbe Salonu, Boğazkesen Cad.  Defterdar Yokuşu No: 2 Tophane, Beyoğlu

Kişisel sergi: Askıda
06/09 – 02/11/2019

Pazartesi-Cumartesi, 10.00-19.00
Sanatçı: İz Öztat

Mumhane Cd. No: 48-50/3, Karaköy
piartworks.com

ARTNIVO

Performans, karma sergi: Şu An Gerçekleşiyor
03/09 – 22/09/2019
Salı-Pazar, 12.00-19.00
Küratör: Özge İnal
Sanatçılar: Gizem Aksu, Alper Aydın, Selin Balcı, Zeynep Beler & Emin Yu, Fatma Çiftçi, Pınar Derin Gençer, Nazlı Gürlek, Onur Karaoğlu, CM Kösemen, Seyhan Musa & Mehmet Öğüt, Aydın Teker, TUNCA, Gülhatun Yıldırım

Sıraevler No: 21, Akaretler Beşiktaş
artnivo.com

TOPHANE-İ AMİRE KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

Kişisel sergi: Opalizm
05/09 – 05/10/2019
Salı-Pazar, 10.00-17.00
Sanatçı: Sakit Memmedov
Düzenleyen: SOCAR Turkey
Mekân: Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Beş Kubbe Sergi Salonu, Kılıç Ali Paşa Mh. Defterdar Yokuşu No: 2, Beyoğlu

EVİN SANAT GALERİSİ

Karma sergi: Bitimsiz!
06/09 – 26/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00
Katalog lansmanı: 28/09/2019, 15.00-18.00
Küratör: Nihal Elvan Erturan
Sanatçılar: Vahap Avşar, Konstantin Bojanov, Ergin Çavuşoğlu, Ahmet Elhan, Işık Güner, Hakan Gürsoytrak, Nasip İyem, Ekin Saçlıoğlu, Tuğçe Ulugün Tuna

Performans: Dekompoze
06/09/2019, 18.00-21.00; 13/09/2019, 20/09/2019, 27/09/2019, 04/10/2019, 11/10/2019, 18/10/2019, 25/10/2019, 11.00-19.00
Küratör: Tuğçe Ulugün Tuna
Dans sanatçıları: Ekin Ançel, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Önce, Hilal Sibel Pekel, Ufuk Fakıoğlu, Tuğçe Ulugün Tuna

Büyük Bebek Deresi Sk. No: 13,
Bebek, Beşiktaş
evin-art.com

GALERIST

Kişisel sergi: Mıknatıs ve Ay
06/09 – 12/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Küratör: Kevser Güler
Sanatçı: Nilbar Güreş

Meşrutiyet Cd. No: 67/1, Tepebaşı, Beyoğlu
galerist.com.tr

GALERİ APEL

Karma sergi: Okuma Köşesi 2019
07/09/2019 – 31/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.30-18.30
Küratör: Nuran Terzioğlu
Sanatçı: Cem Aydoğan, Esra Carus, Sakine Çil, Dilek Demirci, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Yorgos Giotsas, Güler Güngör, Lerzan Özer, Leyla Sakpınar, Elvan Serin, Zeynep Perinçek Signoret, Maria Sezer, Gamze Taşdan, Mürüvvet Türkyılmaz, Sinem Üstün, Hande Varsat, Shirley Verette.

Hayriye Cad. No:7, Galatasaray, Beyoğlu
galleryapel com

GALERİ NEV ISTANBUL

Kişisel sergi: AŞI
11/09/2019 – 19/10/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Sanatçı: Ahmet Doğu İpek

İstiklal Cd. Mısır Apt. No: 163 K: 4, Beyoğlu
galerinevistanbul.com

PROTOCINEMA

Kişisel sergi: Etnik Azınlıkların Bitcoin Madenciliği ve Saha Kayıtları
07/09 – 10/11/2019
Çarşamba-Cumartesi, 12.00-18.00
Sanatçı: Liu Chang
Mekân: Mebusan 25, Kılıçali Paşa Mh. Meclis-i Mebusan Cd. No: 25, Beyoğlu

Karma sergi: Protocinema Emerging Curator Series
09/09 – 15/10/2019
Pazartesi-Cuma, 09.00-21.30; Cumartesi, 10.00-21.30
Küratör: Annelie Graf
Sanatçı: Julien Prévieux
Mekân: Fransız Kültür Merkezi, İstiklal Cd. No: 4, Beyoğlu, İstanbul
protocinema.org

KIRAATHANE EDEBİYAT EVİ

Film gösterimi ve çağdaş sanat konuşmaları
07/09/2019
Sürekli film gösterimi: Paris Yanıyor
11.00-17.00
Çağdaş sanat konuşmaları: Bas Van Beek
17.00-19.00

Çağdaş sanat konuşmaları: Bienal Başlarken “Baldwin Büyükada’da”
12/09/2019, 17.00-19.00
Sanatçılar: Glenn Ligon, Aykan Safoğlu

Fotoğraf sergisi: Madam Marta Amati
23/09 – 29/09/2019
Pazartesi-Pazar, 11.00-19.00
Sanatçılar: Berge Arabian, Rita Ender

Film gösterimi ve çağdaş sanat konuşmaları
28/09/2019
Sürekli film gösterimi: Kırık Beyaz Laleler
11.00-17.00
Çağdaş sanat konuşmaları: Aykan Safoğlu, 17.00-19.00
Yönetmen ve konuşmacı: Aykan Safoğlu

Karma sergi: Dilin Ötesinde
04/10 – 26/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00
Küratör: Benedetta Casagrande, Lara Özdoğan
Sanatçılar: Lucie Khahoutian, Tami Izko & Federico Clavarino, Ceyda Karakaş, Ruyin Nabizadeh, Sara Palmieri, Mahyar Kalari, Coquelicot Mafille, Giulia Savorani & Francesco Martinazzo, Pınar Kayar

Kişisel sergi: Kara Madde: Dark Matter
01/11 – 30/11/2019
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00
Sanatçı: Ani Çelik Arevyan

Asmalı Mescit Mh. Yemenici Abdüllatif Sk. No: 1, Beyoğlu
kiraathane.com.tr

ADAS (ARCHITECTURE DESIGN ART SPACE)

Kişisel sergi: Monster {ge.net.i.cal.ly mod.i.fied}
08/09 – 10/11/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-18.00
Sanatçı: Ali Cabbar
Çalışkan Sk. No: 33/A, Seyrantepe
adas.ist

AKBANK SANAT

Kişisel sergi: öz/çeviri-m
09/09 – 31/2019
Salı-Cumartesi, 10.30-19.30
Küratör: Hasan Bülent Kahraman
Sanatçı: Sudarshan Shetty

İstiklal Cd. No: 8, Beyoğlu
akbanksanat.com

ARTHAN GALERİ

Karma sergi: Post-Antroposen
09/09 – 26/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-21.00;
Salı, 10.00-18.00
Küratör: Begüm Alkoçlar
Sanatçılar: Bahadır Yıldız, Buğra Erol, Hüseyin Aksoy, Hamza Kırbaş, Zeynep Çilek Çimen

Kurşunlu Han, Arap Cami Mh. Kürekçiler Kapısı Sk. No: 47/7, Perşembe Pazarı, Karaköy, Beyoğlu
arthan.co

DİRİMART

Karma sergi: Ad Infinitum
09/09 – 10/11/2019
Salı-Cumartesi, 10.00-19.00; Pazar, 12.00-19.00
Küratör: Ceren Erdem
Sanatçılar: Ayşe Erkmen, Lucia Koch, Alicja Kwade, Sarah Morris, Sarkis, Taldans, Nasan Tur, Ebru Uygun, Jorinde Voigt

Hacıahmet Mh. Irmak Cd. No: 1-9, Dolapdere
dirimart.com

EVLİYAGİL DOLAPDERE

Karma sergi: Tek Bir Usta Seç – Doğa
09/09 – 10/11/2019
Çarşamba-Pazar, 11.00-17.00
Küratör: Beral Madra
Sanatçılar: Ahmet Elhan, Ali Kabas, Can Akgümüş, Handan Börütecene, Memo
Kösemen, Nilhan Sesalan, Raziye Kubat, Sadık Arı, Serhat Kiraz, Sibel Horada, Xurban

Serdar Ömer Paşa Cd. No: 11, Beyoğlu
muzeevliyagil.com

PİLEVNELİ GALLERY

Kişisel sergi, alan yerleştirmesi: Bazen hiç olmadığından daha iyi olur
09/09 – 02/11/2019
Salı-Cumartesi, 10.00-18.00 (15/09 Pazar günü açık)
Sanatçı: Tobias Rehberger
Mekân: Pilevneli Dolapdere, Yenişehir Mh. Irmak Cd. No: 25, Beyoğlu

Kişisel sergi: Güneşin içine bak
10/09 – 27/10/2019
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Sanatçı: Cleon Peterson
Mekân: Pilevneli Mecidiyeköy

Kişisel sergi: Tuz Zamanı
10/09 – 27/10/2019
Sanatçı: Erdoğan Zümrütoğlu
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Mekân: Pilevneli Mecidiyeköy

Kişisel sergi: The Vivisector
10/09 – 27/10/2019
Sanatçı: Johan Creten
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Mekân: Pilevneli Mecidiyeköy

Fulya Mh. Büyükdere Cd. No: 76, Mecidiyeköy
pilevneli.com

RIVERRUN

Kişisel sergi: Yangın
10/09 – 09/11/2019
Salı-Cumartesi, 10.30-19.30
Düzenleyen: Norgunk
Sanatçı: Aliye Berger
Mekân: Riverrun - Ariel, Hacımimi Mah. Boğazkesen Cd. No: 31, Beyoğlu

Kişisel sergi: Bir Mesafe ve Arzu Sözlükçesi (Süregiden Bir Çaba)
10/09 – 09/11/2019
Salı-Cumartesi, 10.30-19.30
Düzenleyen: Norgunk
Sanatçı: Meriç Algün
Mekân: Riverrun - Bunker Sergileri, Hacımimi Mah. Boğazkesen Cd. No: 31, Beyoğlu

ISTANBUL’74

Kişisel sergi: ısthmus
10/09 – 28/09/2019
Pazartesi-Cuma, 10.00-18.00; Cumartesi, 12.00-18.00
RSVP: rvsp@istanbul74.com
Sanatçı: José Parlá
Mekân: Vişnezade Mh. Süleyman Seba Cd. No: 1-3, Akaretler, Beşiktaş
istanbul74.com

PLASTIC TWIST

Açık Diyalog ve Fikir Ödül Töreni: Yeni Bir Plastik Ekonomisi Oluşturma Sanatı
10/11/2019
Pazar, 13.00-16.00
RSVP: Aslıhan Kağnıcı aslihan.kagnici@tages.biz, +90 (212) 223 21 01
Düzenleyen: Leyla Arsan
Katılımcılar: Athena Vakali, Vasileios Psomiadis, Julie Harboe, Patricia Wolf, Yash Shekhawat, Jonas Martens, Mirko Koscina, David Manset, Manon van Leeuwen, Sabine Biesheuvel, Ana Maria Martinez Cardona, Athanasia Nikolopoulou, Aslıhan Kağnıcı, Erdem Gülgener
Mekân: Pera Müzesi, Asmalı Mescit Mh. Meşrutiyet Cd. No: 65, Beyoğlu
ptwist.eu

TESISART

Karma sergi: Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
10/09 – 10/11/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-20.00; Salı, 10.00-17.00
Küratörler: Sesalan&Boudevin
Sanatçılar: Nejat Çınar, Nilhan Sesalan, Cengiz Yüzsever
Mekân: Kurşunlu Han, Arap Cami Sk. Kürekçiler Kapısı No: 47/14, Karaköy

PİRAMİD SANAT

Karma sergi: Bilinçsizliğin Hafızası
10/09 – 17/09/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-20.00; Pazar, 13.00-20.00
Sanatçılar: Valentin Popov & Drew Altizer, Victor Sydorenko

Feridiye Cd. No: 25, Taksim
piramidsanat.com

HAYY AÇIK ALAN

Karma sergi, fanzin: F “Fotokopi Yayın Projesi”
10/09 – 20/09/2019
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00; Cuma, 11.00-20.00
Küratör: Ümit Altıntaş
Sanatçılar: Yunus Ak, Ilgın Deniz Akseloğlu, Cenkhan Aksoy, Gizem Hız Altıntaş, Umut Altıntaş, Özgür Demirci, Orkun Destici, Canan Erbil, Fevkalade (Emre Parlak, Deniz Cem Önduygu), Cemil Batur Gökçeer, Borga Kantürk, Okay Karadayılar, Ezgi Ceren Kayırıcı, Melike Koçak, Toros Mutlu, Aslı Narin, Metehan Özcan, Sarp Sözdinler, Melike Taşcıoğlu, Kusay Tatlı, Berkay Tuncay, Merve Ünsal, Erdem Varol
Mekân: Kırathaane İstanbul Edebiyat Evi, Asmalı Mescid Mh. Yemenici Abdüllatif Sk. No: 1, Beyoğlu
kiraathane.com.tr

DEPO

Karma sergi: Şimdi Tarih Olduğunda: When the Present is History
11/09 – 10/11/2019
Küratör: Daphne Vitali
Sanatçılar: Zbynek Baladran, Eric Baudelaire, Ege Berensel, Rossella Biscotti, Banu Cennetoğlu, Barış Doğrusöz, Eirene Efstathiou, Alessandra Ferrini, Johan Grimonprez, Ivan Grubanov, Yota Ioannidou, Deimantas Narkevičius, Ines Schaber & Avery F. Gordon, Rayyane Tabet, Stefanos Tsivopoulos, Vangelis Vlahos, Maria Helene Bertino & Dario Castelli & Alessandro Gagliardo

Kişisel sergi: Boşluk ve Kaide
11/09 – 03/11/2019
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Sanatçı: Dilek Winchester

Lüleci Hendek Cd. No: 12, Tophane
depoistanbul.net

SABANCI ÜNİVERSİTESİ KASA GALERİ

Karma sergi: Bir Başka Evrenin İklimi: Climate of Another Universe
11/09 – 25/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-17.00
Küratör: Derya Yücel
Sanatçılar: Cengiz Tekin, Sedat Akdoğan

Bankalar Cd. No: 2, Karaköy
kasagaleri.sabanciuniv.edu

GALERİ NEV

Karma sergi: Bütün Gezegen İçerideydi
Salı-Cumartesi, 11.00-18.00
Küratör: Deniz Artun
Sanatçılar: Erol Akyavaş, Yüksel Arslan, Mehtap Baydu, Semiha Berksoy, Selim Cebeci, Nejad Devrim, Candeğer Furtun, Eda Gecikmez, Zeren Göktan, Nermin Kura, Sefer Memişoğlu, Necla Rüzgar, Anıl Saldıran
Mekân: Maçka Sanat Galerisi, Mim Kemal Öke Cd. No: 31/A, Maçka
galerinev.art

İSTANBUL ÖZEL SAINT-JOSEPH FRANSIZ LİSESİ

Kişisel sergi: İçim Şişiyor, Varoluş Üzerine Çeşitlemeler
11/09-25/10/2019
Koordinatör: Gizem Karakaş
Sanatçı: Ekin Kano
Salı-Cuma, 15.00-19.00;
Cumartesi, 12.00-17.00

Dr. Esat Işık Cad. No: 62, Kadıköy
sj.k12.tr
saintjosephistanbulculture.wordpress.com

Kamusal alan yerleştirmesi: İçin Dışa Kemalatı
11/09 – 10/11/2019
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Küratör: Özge İnal
Sanatçı: Gül Bolulu
Mekân: Venezia Evleri, Nizam Mh. Albayrak Sk. No: 28/1, Büyükada

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT

Kişisel sergi: abra kadabra
11/09 – 03/11/2019
Pazartesi-Cuma, 10.00-19.00
Koordinatör: Veysel Uğurlu
Sanatçılar: Halil Altındere

İstiklal Cd. No: 161, Beyoğlu
sanat.ykykultur.com.tr

500. YIL VAKFI TÜRK MUSEVİLERİ MÜZESİ

Kişisel sergi: Unlimited
12/09 – 10/10/2019
Pazar-Perşembe, 10.00-17.00
Cuma, 10.00-13.00
Sanatçı: Şeli Abut Benhabib

Bereketzade Mh. Büyük Hendek Cd. No: 39
muze500.com

MACAR KÜLTÜR MERKEZİ

Kişisel sergi: Tyrannusapiens’in izinde
12/09 | - 10/11/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-18.00
Sanatçı: Levente Baranyai

Kağıthane Polat Ofis, İmrahor Cd. No: 23. B Blok, Kağıthane
isztambul.balassiintezet.hu

ARTER

Grup sergisi: Saat Kaç? (Arter Koleksiyonu’ndan)
13/09/2019 – 16/02/2020
Küratör: Emre Baykal & Eda Berkmen
Sanatçılar: Mac Adams, Hüseyin Bahri Alptekin, Volkan Aslan, Aslı Çavuşoğlu, Cengiz Çekil, Marie Cool Fabio Balducci, Barış Doğrusöz, Cevdet Erek, Ayşe Erkmen, Harun Farocki, Hreinn Friðfinnsson, Bilge Friedlaender, Deniz Gül, Al Hansen, Mona Hatoum, Eric Hattan, Vlatka Horvat, Ahmet Doğu İpek, Gülsün Karamustafa, Alicja Kwade, Sinan Logie, Jonas Mekas, Füsun Onur, İz Öztat, Nam June Paik, Seza Paker, Sigmar Polke, Reiner Ruthenbeck, Michael Sailstorfer, Sarkis, Serge Spitzer, Hale Tenger, Nil Yalter

Grup Sergisi: Kelimeler Pek Gereksiz (Arter Koleksiyonu’ndan)
13/09/2019 – 08/03/2020
Küratör: Selen Ansen
Sanatçılar: Gökçen Dilek Acay, Vito Acconci, Nevin Aladağ, Meriç Algün, Francis Alÿs, Yto Barrada, Mehtap Baydu, Joseph Beuys, Geta Brătescu, George Brecht, Elina Brotherus, Stanley Brouwn, Sophie Calle, Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová, Henning Christiansen, Elmas Deniz, Elisabetta Di Maggio, Osman Dinç, Didem Erk, Ceal Floyer, Leylâ Gediz, Ludwig Gosewitz, Rebecca Horn, Vlatka Horvat, Allan Kaprow, Ali Kazma, Milan Knížák, Daniel Knorr, Július Koller, Igor Kopystiansky, Alicja Kwade, Lene Adler Petersen, Sigmar Polke, Karin Sander, Sarkis, Roman Signer, Amikam Toren, Ken Unsworth, Franz Erhard Walther, Anne Wenzel, Akram Zaatari

Retrospektif sergi: Altan Gürman (Arter Koleksiyonu’ndan)
13/09/2019 – 16/02/2020
Küratör: Başak Doğa Temür
Sanatçı: Altan Gürman

Kişisel sergi: Beyazımtırak
13/09/2019 – 08/03/2020
Küratör: Emre Baykal
Sanatçı: Ayşe Erkmen

Arter Koleksiyonu’ndan kişisel sergi: Gizli Konferans
13/09/2019 – 19/01/2020
Küratör: Başak Doğa Temür
Sanatçı: Rosa Barba

Kişisel sergi: Bir An İçin Durdu
13/09/2019 – 26/01/2020
Küratör: Eda Berkmen
Sanatçı: İnci Furni

Kişisel sergi: offroad, v.2
13/09 – 15/12/2019
Küratör: Selen Ansen
Sanatçı: Céleste Boursier-Mougenot

Salı-Pazar, 11.00-19.00; Perşembe, 11.00-20.00

Irmak Cd. No: 13, Dolapdere, Beyoğlu
arter.org.tr

BÜYÜKDERE35 KÜLTÜR SANAT PLATFORMU

Karma sergi: İstanbul’u Unutmak
13/09 – 09/11/2019
Salı-Cumartesi, 10.30-18.30
Sanatçılar: Memed Erdener, Selin Gömüç

Çayırbaşı Mh. Çayırbaşı Cd. No: 35, Büyükdere, Sarıyer
buyukdere35.com

MEŞHER

Karma sergi: Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik
13/09 – 22/12/2019
Salı-Pazar, 11.00-19.00; Cuma, 11.00-20.00
Küratör: Catherine Milner
Sanatçılar : Sam Bakewell, Bertozzi & Casoni, Vivian van Blerk, Christie Brown, Phoebe Cummings, Bouke de Vries, Malene Hartmann Rasmussen, Klara Kristalova, Elsa Sahal, Kim Simonsson, Carolein Smit, Jørgen Haugen Sørensen, Hugo Wilson

İstiklal Cd. No: 211, Beyoğlu
mesher.org

MOTHER CULTURE ISTANBUL

Karma sergi: Meryem ve Yusuf
13/09 – 6/10/2019
Her gün, 11.00-02.00
Düzenleyen: Milo Conroy
Sanatçılar: Marysia Paruzel, Joseph Geagan
Mekân: Urban, İstiklal Cd. Kartal Sk. No: 6/A, Beyoğlu

NUOVA ICONA, VENEDİK

Kişisel sergi: Farklı Köşelerden Gerçek Dünyaya Bakış Üzerinde
13/09 – 11/10/2019
Pazartesi-Cuma, 10.00-18.00
Küratör: Dr. Vittorio Urbani
Sanatçı: Stefan Dornbush Mekân | Venue: SUPA (Manzara), Suriye Pasajı, İstiklal Cd. No: 166/43 K: 4, Beyoğlu
nuovaicona.org

MUTUAL

Görsel-işitsel etkinlik: The Spirits v2
13/09 – 14/09/2019, 22.00-04.00
Sanatçılar: Bilal Yılmaz, Halil Doğramacı, Kubilay Turhan, Nurkan İlbahar, Emir Uysal, Meriç Savaş
Mekân: Anahit Sahne, Tomtom Mh. Akarsu Sk. No:1-2-4 D: 5, Beyoğlu

ABDÜLMECİD EFENDİ KÖŞKÜ

Karma sergi: İçimdeki Çocuk | Ömer Koç Koleksiyonundan bir seçki
17/09 – 10/11/2019
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Düzenleyen: Károly Aliotti Sanatçılar | Artists: Murat Balcı, Ronit Baranga, Yto Barrada, Stefano Bombardieri, David Breuer-Weil, Paul Carey, Jean Baptiste Carpeaux, Keith Carter, Loris Cecchini, John Chillingworth, Antoine de Saint-Exupéry, Snyder Dean, Yael Erlichmann, Jan Fabre, Nancy Fouts, Françoise Gilot, Murat Gök, Simon Groves & Tracy Johnson, Mona Hatoum, Ahmet Doğu İpek, Juneau Projects, Clementine Keith-Roach, Lloyd le Blanc, Luc-Olivier Merson, Polly Morgan, Ordinary Architecture, İrfan Önürmen, Pablo Picasso, Patricia Piccinini, Wilfred Pritchard, Elsa Sahal, Michael Schwarze, Erinç Seymen, Carolein Smit, Yaşam Şaşmazer, Sam Taylor-Wood, Hale Tenger, Seyhun Topuz, Mehmet Ali Uysal, Fabio Viale, Bedwyr Williams, Daphne Wright, Erwin Wurm
Mekân: Abdülmecid Efendi Köşkü, Kuşbakışı Cd. No:18, Kuzguncuk, Üsküdar

ADAM SANAT EVİ

Kişisel sergi: İsimli #3: Kodu Okutunuz
13/09 – 11/10/2019
Çarşamba-Pazar, 16.30-19.00
Sanatçı: Ozan D. Adam

Sıraselviler Cd. No: 24/2, Beyoğlu
adamsanatevi.business.site

ADALAR SANAT İNİSİYATİFİ

Kişisel sergi: Parçacık Çıkarma – Özünde bir Kıta
14/09 – 10/11/2019
Her gün, 10.00-18.00
Küratör: Mahmut Nüvit Doksatlı
Sanatçı: Yann Le Crouhennec
Mekân: Büyükada Cumhuriyet Meydanı

AL MA'MAL FOUNDATION FOR CONTEMPORARY ART & IBRAAZ

Kitap tanıtımı: theDISCORD, Benji Boyadgian
14/09/2019, 15.00-18.00
Katılımcılar: Benji Boyadgian (sanatçı), Başak Şenova (editör), Ali Akay (yazar), Başak Şenova (yazar), Behzad Khosravi Noori (yazar), Jack Persekian (yazar), Jonatan Habib Engqvist (yazar), Sinan Logie (yazar), Timo Tuhkanen (yazar)
Mekân: Depo İstanbul, Tütün Deposu, Lüleci Hendek Cd. No: 12, Tophane

KAMUSAL ALAN YERLEŞTİRMESİ: ADADAN GEÇEN FİLMLER

14/09 – 10/11/2019
Salı-Pazar, 12.00-19.00
Sanatçı: Mine Ölce
Mekân: Daha sonra duyurulacaktır.
ylc-ylc.com

BURGAZADA KÜLTÜR VE KALKINMA DERNEĞİ

Yerleştirme: Sessiz Çığlık - Ürpertikler
14/09 – 21/09/2019
Her gün, 10.00-17.00
Sanatçı: Ayla Ay

Burgazadası Kültür ve Kalkınma Derneği bahçesi, Aya Nikola Mevkii No: 2, Burgazada

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ

Karma sergi: meta-morfoz “Emtia”nın Dönüşümü
14/10 – 08/11/2019
Pazartesi-Cuma, 09.00-18.00
Sanatçılar: Aylin Akarvardar, Emine Ayan, Şennur Baltaş, Özge Candan, Ferhan Gözgü Çelik, Eylül Doğruel, Damla Duru, Selçuk Fergökçe, Pınar Genç, Mehmet Güler, Güngör Güner, Kumsal Güvenli, Desen Halıçınarlı, Oğuz Haşlakoğlu, Hulki Korkut İlhan, Zeynep İşler, Aynur Karakaş Karaağaç, Ali Ersan Karadeniz, Harun Eray Kayadelen, Ahmet Keskin, Hülya Küpçüoğlu, Erkut Örs, Murat Özen, Meliha Sözeri, Ridade Tuncel
Mekân: İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü, Harbiye Mh. Taşkışla Cd.
No: 2, Şişli
sanat.itu.edu.tr

KUNDURA SİNEMA

Tek kanallı video, kısa film seçkisi gösterimi ve uzun metraj film gösterimi: Hakikatten Uzaklaştıkça
Sadece cumartesi, 13.30-15.30, 17.00-18.30
Küratör: Pia Chakraverti-Wuerthwein, S. Buse Yıldırım
Sanatçılar: Lucien Castaing-Taylor & Verena Paravel, Natalie Cubides-Brady, Payal Kapadia, Barbara Marcel, Su Ming-Yen

Yalıköy, Süreyya İlmen Cd. No: 1, Beykoz
beykozkundura.com/sinema

OGLİV PLATFORMU

Kişisel sergi: Kurda, Kuşa, Aşa... ve Göze
15/09 – 10/11/2019
Her gün, 12.00-18.00
Küratör: Esmer Erdem
Sanatçı: Lalehan Uysal
Ogliv Çengelköy Yerleşkesi Sarı Köşk, Çengelköy Mh. Deftaroğlu 2 Sk. No: 37, Çengelköy

23,5 HRANT DİNK HAFIZA MEKÂNI

Atölye: Hrant Dink’in Çalışma Odasından Ermeni Kültür ve Tarihine Bir Bakış
15/09/19 Pazar, 14.00-15.30
25/09/19 Çarşamba, 18.00-19.30
Düzenleyen: Sena Başöz

Atölye: Hafızanın Arkeolojisi
19/09/2019
Perşembe, 14.30-16.30
Düzenleyen: Sena Başöz

Rehberli Tur: 23,5 Hrant Dink Hafıza Mekânı
05/10/19
Cumartesi, 16.00-17.00

Atölye: Hafıza Mekânları
20/09/19
Cuma, 15.00-17.00
Düzenleyen: Nayat Karaköse

Etkinlikler sınırlıdır. Kayıt için iletişime geçiniz: yirmiucbucuk@hrantdink.org

Halaskargazi Cd. Sebat Apt. No: 74, K:1, D:1 Osmanbey, Şişli, İstanbul
yirmiucbucuk.org

BOYSAN’IN EVİ

Paranormal yerleştirme: İyi Saatte Olsunlar
15/09 – 30/09/2019
Pazar hariç her gün, 13.00-20.00
Sanatçılar: İyi Saatte Olsunlar

Cumhuriyet Cd. Üftade Sk. Latif Apt. No: 10/3, Şişli
boysaninevi.com

PASAJ

Kişisel sergi ve atölye: Hareketli Metin “Yüksek Sanat Kurulu”
17/09 – 11/10/2019
Çarşamba-Cuma, 14.00-19.00;
Cumartesi, 11.00-15.00
Sanatçı: Gülçin Aksoy

Karma sergi ve atölye: (d)estructure
17/10 – 10/11/2019
Çarşamba-Cuma, 14.00-19.00; Cumartesi, 11.00- 15.00
Küratörler: PASAJ Sanatçı İnisiyatifi & Laura Salas Redondo, Erick González León & Cecilia Guida
Sanatçılar: Colectivo el puente_lab (Juan Esteban Sandoval & Alejandro Vásquez Salinas), Mariangela Aponte Núñez

Nimet Han, Mumhane Cd. No: 45/29, Karaköy
pasaj.org

SANATATAK

Konser: Animal Charm
17/09/2019, 20.30-24.00
Düzenleyen: Ayşegül Sönmez (Sanatatak)
Sanatçılar: Pervin Chakar, Volkan İncüvez, Güç Başar Gülle, Kırkbinsinek, Ağaçkakan, Farazi V Kayra, Göksenin Yıldırım Blues Band, Ceyda Köybaşıoğulları
Mekân: Babylon Bomonti, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Merkez Mh. Silahşör Cd. Birahane Sk. No: 1, Şişli
sanatatak.com

HOUSE OF TASWIR

Karma sergi ve performans: Çarşamba Topluluğu: Meret Oppenheim ile Randevu. Beral Madra’ya Saygı.
18/09 – 10/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 09.00-18.00
Küratör: A.S. Bruckstein Çoruh ve Sinan Eren Erk & Hanna Lehun
Sanatçılar: Meret Oppenheim, Rebecca Horn, Natela Iankoshvili, Gülçin Aksoy, Tony Chakar, House of Taswir
Mekân: Artam Antik A.Ş. Müzayede | Antik Palace, Maçka Talim Yeri Sk. No: 2, Beşiktaş
taswir.org

KRANK ART GALLERY

Kişisel sergi: Syncretic
18/09 – 03/11/2019
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Sanatçıyla sergi turu ve atölye: 21/09/2019, 16.00-18.00
Sanatçı: Maria Paz Bascuñan
Mekân: Le Meridien Istanbul, Etiler, Cengiz Topel Cd. No: 39, Etiler
krankartgallery.com

MARTCH ART PROJECT

Kişisel sergi: Along the Wave
18/09 – 16/11/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Sanatçı: Sadık Arı
Firuzağa Mh. Bostanbaşı Cd. No: 4B, Beyoğlu
martch.art

TEKTROPE ARTIST RESIDENCY

Söyleşi (a reposition): Precarious Gossips
18/09/2019
18.00-sonu açık
Küratörler: Fette Sans & Marie von Heyl
Sanatçılar: Fette Sans, Marie von Heyl, TekTrope işbirliği ile
Mekân: The Marmara Pera Hotel, Meşrutiyet Cd. Tepebaşı, Beyoğlu
Rezervasyon: irmakart@gmail.com

ÖĞRETMEN AĞI

Karşılaşmalar: Ekoloji ve Eğitim
18/09/2019, 18.00-19.30
Düzenleyen: İKSV Alt Kat, Öğretmen Ağı, Pera Müzesi
Katılımcılar: Burcu Meltem Arık, Yester Özmerinoğlu
Mekân: İKSV Alt Kat, Sadi Konuralp Caddesi No: 5, Nejat Eczacıbaşı Binası Kat -1, Şişhane, Beyoğlu

Karşılaşmalar: Orman Pedagojisi
4/10/2019, 17.30-19.30
Düzenleyen: İKSV Alt Kat, Öğretmen Ağı, Pera Müzesi
Katılımcı: Şahin Çevik
Mekân: Pera Müzesi, Asmalı Mescit Mh. Meşrutiyet Cd. No: 65, Tepebaşı, Beyoğlu

ogretmenagi.org

BARIN HAN

Kişisel sergi: Atonal “9 Solo”
19/09 – 17/11/2019
Salı-Pazar, 11.00-19.00; Perşembe, 11.00-20.00
Küratör: Bengü Gün
Sanatçılar: Merve Denizci, Rafet Arslan, Metin Ünsal, Emre Zeytinoğlu, İrfan Önürmen, Fulya Çetin, Numan Okutan, Eda Soylu, Cins

Barın Han, Binbirdirek Mh. Boyacı Ahmet Sk. No: 4, Fatih

VERSUS ART PROJECT

Kişisel sergi, etkinlik, ses yerleştirmesi, yerleştirme: Mağara
19/09 – 28/09/2019
Sanatçı: Vahit Tuna

Kişisel sergi: Apparatus
10/10 – 09/11/2019
Sanatçı: Ege Kanar
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Hanif Han, Gazeteci Erol Dernek Sk. No: 11/3, Beyoğlu
versusartproject.com

YANKÖŞE

Kamusal eser: İsimsiz
19/09/2019 – 20/03/2020
Her gün
Düzenleyen: Kahve Dünyası
Sanatçı: Vahit Tuna
Mekân: Ömer Avni Mh. Meclis-i Mebusan Cd. No: 85 Kabataş, Beyoğlu

BOZLU ART PROJECT

Kişisel sergi: Ali Alışır: 2009-2019 “Kitap Tanıtımı ve Yapıtlardan Bir Seçki”
24/09 – 26/10/2019
Küratör: Oğuz Erten
Sanatçı: Ali Alışır

Kişisel sergi : Autopoiesis
05/11 – 14/12/2019
Küratör: Oğuz Erten
Sanatçı: Semih Zeki
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-18.00

Mongeri Binası, 19 Mayıs Mh. Dr. Şevket Bey Sk. No: 5, Şişli
bozluartproject.com

GALERİ BİNYIL

Karma sergi: Yedi kıtada yelkenli döngüsü
19/09 – 28/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-20.00; Pazar, 12.00-18.00
LCV: Mehmet Arif Erdem (+90 532 401 15 05)
Küratör: İlknur Şanal
Sanatçılar: Işık Aslıhan, Beyza Boynudelik, Erdal Görgün, İbrahim Göksungur, Gökhan Gümilcine, Dinçer Güngörür, Feza Güvenal, Ayla İmre, Gülcan Karadağ, Şükrü Karakuş, Cemile Karayavuz, Yasemin Keltek, Şela Mistriel, Lena Morfogeni, Gökçe Oflu, Roş Ruhiye Onurel, Çetin Özer, Çetin Pireci, Deniz Pireci, Doruk Pireci, Hüseyin Rüstemoğlu, Gül Yasa, Batuhan Yüce
Mekân: Hamam Arts Hub, Kuruçeşme Mh. Kuruçeşme Cd. No: 41, Beşiktaş
galeribinyil.com.tr

GALERİ IŞIK TEŞVİKİYE

Karma sergi: EKO - İstanbul - Paris - Kentler, Sesler ve Hikâyeler
20/09 – 12/10/2019
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-20.00
Küratör: Pınar Çevikayak Yelmi & Charlotte Roux
Sanatçılar: Antoine Auger, Pınar Çevikayak Yelmi, Sertaç Kakı, Anne Kropotkine, Charlotte Roux
Mekân: Galeri Işık Teşvikiye, Teşvikiye Cd. No: 6, Nişantaşı
soundsslike.com

ADALAR SANATÇI İNİSİYATİFİ

Adalar Açık Atölye Günleri
20/09, 21/09, 22/09, 28/09,
5/10, 12/10, 19/10, 26/10/2019
14.00-18.00
Düzenleyen: Mahmut Nüvit Doksatlı
Sanatçılar: Gül Bolulu, Nuray Karşıcı, Fikret Parlak, Fatma Sağ Tunçalp, Hüseyin Tunçalp
Mekân: Sanatçıların atölyeleri, Büyükada

POŞE & PERFORMISTANBUL

10 saatlik performans: yumurtalı patatesli yumurta
22/09/2019, 10.00-20.00
Sanatçı: Mk Yurttaş
Mekân: poşe, Caferağa Mh. Rızapaşa Sk. No: 2/1, Kadıköy
pose-hello.com
performistanbul.org

IRIS ANDRASCHEK

Kişisel sergi: Sapun Ghar
25/09 – 16/10/2019
Salı-Cumartesi, 14.00-19.00
Küratör: Franziska Niemand
Sanatçı: Iris Andraschek
Mekân: Blok Art Space, Büyük Valide Han, 53 numaralı oda, Mercan Mh. Çakmakçılar Yokuşu No: 31, Fatih
sapunghar.com

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Karma sergi, performans: Hominid
07/09 – 07/10/2019
Salı-Cumartesi, 10.00-19.00
Küratörler: İlayda Akar, Umay Çise Kurt
Sanatçılar: Aybars Adıgüzel, Cengiz Çavuşoğlu, Çağdaş Erçelik, Ecem Durgun, Malik Bulut, Mehmet Ali Yıldız, Metin Alper Kurt, Nazlı Kocaçınar, Seydi Murat Koç, Umay Uzay, Umut Kambak
Mekân: Sumahan, Arap Cami Mh., Bankalar Cd., Aylak Sk, No:1/A, Beyoğlu
bit.ly/31ETTp3

Karma sergi: Dalga Kıran: Spiral Jetty
25/09 – 23/10/2019
Pazartesi-Cuma, 09.00-18.00
Sanatçılar: Ahmet Duru, Alper Aydın, Gökçe Erhan, Yüksel Dal

Karma sergi: Modernlik Eşiği – Lignum
30/10 – 27/11/2019
Sanatçılar: Hakkı Anlı, Ayhan Türker, Eşref Üren, Eren Eyüboğlu, Naci Kalmukoğlu, Fahrelnissa Zeid, Hoca Ali Rıza, Kadri Aytolon

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi, Ataköy Kampüsü, Ataköy, 10. E5 Karayolu Üzeri, Bakırköy

MECRA

2 günlük performatif salon, karma okumalar, söylev ve ses performansı: Sudan Bedenler için Hidro-Salon
28/09 – 29/09/2019
Cumartesi, 19.30-22.00
Pazar, 14.00-20.00
Küratör: Kübra Uzun
Sanatçı: Selin Davasse

Caferağa Mah. Dumlupınar Sk.No:5 Kat:1, Kadıköy

MİLLİ REASÜRANS SANAT GALERİSİ

Kişisel sergi: Kelebek Etkisi
03/10 – 30/11/2019
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Küratör: Marcus Graf
Sanatçı: Kadri Özayten

Maçka Cd. No: 35, Şişli
millireasuranssanatgalerisi.com

Panel: Hoşçakal Dünya “Ekolojik Krize Dair Güncel Yaklaşımlar”
12/10/2019, 10.00-18.00
Düzenleyenler: Eylül Alnıaçık, Gözde Filinta
Mekân: SALT Galata, Bankalar Cd. No: 11, Beyoğlu

STUDIO OSSIDIANA

Sergi ve radyo yayını: Büyükada Ezgileri
01/11 – 10/11/2019, 10.00-18.00
Düzenleyenler: Alessandra Covini, Giovanni Bellotti, Sera Tolgay, Daniel Marshall
Sanatçı: Studio Ossidiana
Katılımcılar: Açık Radyo, Dünya Mirası Adalar

İkiz Köşkler, Anadolu Kulübü, Nizam Mh. Yirmiüç Nisan Cd. No: 44, Büyükada
studio-ossidiana.com

Yukarı